Pekające ściany

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Pekające ściany

Postprzez Alladyn » 18 Sty 2012, 22:03

Witam wszystkich,
zastanawiam się, czy ktoś z Was zauważył w swoim mieszkaniu podobny problem a mianowicie pękające ściany. Zauważyłam dziś, że prawie każda ściana w mieszkaniu ma pęknięcie. Czy u Was również? :shock:
Alladyn
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Sty 2012, 22:00

Re: Pekające ściany

Postprzez Evak » 19 Sty 2012, 07:27

mieszkamy rok, żadnych pęknięć do dnia dzisiejszego nie zauważyliśmy
Evak
 
Posty: 8
Rejestracja: 24 Sie 2011, 07:36

Re: Pekające ściany

Postprzez MichalT » 19 Sty 2012, 17:12

U mnie są. Jest to coś co pojawia się w większości budowanych budynków. Związane jest to z tym, że budynek cały czas pracuje, osiada i może się to dziać przez najbliższe pare lat. U mnie pęknięcie jest przez całą długość ściany z lewej do prawej w kształcie schodków z dołu na górę i na odwrót. Takie pęknięcie było widać już przed odbiorem, deweloper to zatynkował, później to zamalowałem a teraz jest znowu :) Z tym się nie wygra, trzeba to przeczekać. Podobnie jak fakt, że mury będą jeszcze schły przez parę sezonów.
MichalT
 
Posty: 18
Rejestracja: 08 Paź 2011, 15:31

Re: Pekające ściany

Postprzez MAZS » 02 Lut 2012, 15:20

To jest normalne w nowym budynku.
MAZS
 
Posty: 46
Rejestracja: 08 Cze 2011, 08:09

Re: Pekające ściany

Postprzez Radi » 11 Wrz 2012, 21:41

niby normalne, ale po 2 latach na moim poprzednim mieszkaniu deweloper usunął skutecznie bez problemu, a ten ma to gdzieś, a pęknięcia są z każdej strony po całości!
Radi
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 20:55

Re: Pekające ściany

Postprzez stevefx » 22 Lis 2012, 08:57

z tego co wiem, to konstruktor, a pozniej wykonawca powinni tak zaprojektować i zbudować budynek aby takich pekniec nie bylo, to znaczy dopuszczalne i trudne do unikniecia sa pekniecia, ale o takich wielkościach ze nieuzbrojonym okiem nie sa dostrzegalne. wynika to z norm jakie stawia sie konstrukcjom - stalowym, zelbetowym, drewnianym to znaczy dopuszczalnych ugiec i zarysowan. bzdura jest tlumaczenie dewelopera, ze to normalne bo budynek osiada etc. elementy konstrukcji nie tylko musza przeniesc w sposob bezpieczny obciazenia (co czynia w zakresie czesto wielokrotnie wyzszym niz realnie poddawane sa) ale przedewszystkim maja spelniac bezpieczne uzytkowanie i przydatność do uzytkowania, a ta moim zdaniem znacznie spada w przypadku sciany ktora jest peknieta. w naszym budynku sciany pekaja bo po pierwsze zostaly zle zaprojektowane 1 fundamenty, 2 sciany, 3 stropy lub nie zachowano odpowiednich standardow wytworzenia/zbudowania tych elementow
stevefx
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 Sty 2011, 14:19
Strona WWW: http://stefankolodziejczyk.daportfolio.com/
Miejscowość: Rumia


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 1 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl
cron