Miejsca postojowe w garazu

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Miejsca postojowe w garazu

Postprzez stevefx » 18 Maj 2012, 15:30

Zainteresowala mnie taka sprawa: na osiedlu jest okolo 250 mieszkan, a miejsc postojowych wokol osiedla jest cos okolo 100 do 150!? co sie stanie gdy nadal beda sprzedawne mieszkania bez garazu, miejsc postojowych zabraknie?!
Wedlug uchwaly nr VIII/79/2011 RADY MIEJSKIEJ RUMI z dnia 28 kwietnia 2011 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Rumi dla terenów położonych pomiędzy ulicami Gdańską, Dębogórską, Gdyńską i Łokietka.
§ 11. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:
3) wymagania parkingowe dla zabudowy realizowanej zgodnie z przeznaczeniem terenu ustalonym w planie
b) dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej: min. 1,2 miejca postojowego na mieszkanie.
Za tem wydaje sie mi ze deweloper nie ma prawa sprzedarzy dodatkowo czegos co jest obligatoryjne.
stevefx
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 Sty 2011, 14:19
Strona WWW: http://stefankolodziejczyk.daportfolio.com/
Miejscowość: Rumia

Re: Miejsca postojowe w garazu

Postprzez KRS » 18 Maj 2012, 18:23

obawiam się sąsiedzie, że pozwolenie a budowę zostało wydane przed 28 kwietnia 2011, a u nas (jeszcze) na szczęście dla co poniektórych (JHM) prawo nie działa wstecz. jaki w ogóle sąsiad miał cel pisząc tego posta? bo jeżeli wywołanie u dewelopera poczucia winy i drastycznego zmniejszenia ceny za miejsce w hali to chyba nie tędy droga. sami zapłaciliśmy duuuuużo za miejsce parkingowe w hali i ja bym się raczej wściekł gdyby teraz ceny ostały zredukowane - sądzę, że Ci co kupili miejsca również by tak zareagowali.
KRS
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 Kwi 2012, 10:12

Re: Miejsca postojowe w garazu

Postprzez lokator » 22 Maj 2012, 18:28

wcześniejsze uchwały (w tym obowiązujące JHM) mówią bodajże o 1 miejscu na mieszkanie, nie wiem jak się ma do tego ilość miejsc odpłatnych, ale sądzę że też są wliczane - przecież istnieją osiedla zamknięte (chociażby INPRO) gdzie nawet za miejsce przed blokiem pod tzw. chmurką trzeba płacić/wykupić....


a co do tego kto i ile zapłacił za miejsce to jego sprawa, każdy ma własny rozum i jeśli potrafi się targować i wynegocjować niższą cenę to jego sprawa i nie rozumiem argumentu, że ktoś miałby się wściec że ktoś inny kupił taniej - weźmy jako porównanie obecne reklamy JHM mówiące o "dwucyfrowym rabacie" na mieszkanie, co mają w takiej sytuacji powiedzieć osoby które tego rabatu nie dostały ?
lokator
 
Posty: 84
Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:35

Re: Miejsca postojowe w garazu

Postprzez KRS » 22 Maj 2012, 18:49

przyznaje lokatorowi racje, trochę źle się wyraziłem -to miało zabrzmieć trochę żartobliwie - wyszło jak zwykle. nie ma o czym gadać, ceny są jakie są i dlatego po hali garażowej hula wiatr:) życzę wszystkim udanych negocjacji przy kolejnych inwestycjach.
KRS
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 Kwi 2012, 10:12

Re: Miejsca postojowe w garazu

Postprzez stevefx » 23 Cze 2012, 16:16

rozumiem zaniepokojenie nie mam zamiaru tu podejmowac jakies roszczenia ze "mi nalezy sie za darmo". czysto zawodowe spostrzezenie. co do MPZP podalem ten do ktorego mialem dostep, a jest on tylko zmiana do poprzedniego wciaz w czesci aktualnego. rozumiem ze deweloper jesli nie musial wystepowac o warunki zabudowy, musial dostosowac sie do w tedy obowizujacego palnu miejscowego w ktorym na pewno byly wskazniki ilosci miejsc postojowych i na pewno nie miniejsze niz jedno na mieszkanie. podsumowujac jesli deweloper bedzie chial sprostac tym wymaganiom po wyczerpaniu miejsc postojowych bezplatnych bedzie musial sprzedawac mieszkania z miejscami postojowymi w garazu inaczej bedzie kongo. nie liczylem dokladnie ile tych miejsc jest, ale napewno nie pokrywaja to zapotrzebowania. a wiemy jak jest z developerami, bedzie chcial sprzedac mieszkanie po kozystnej cenie, a mieszkanie z miejscem postojowym w garazu to luksus na ktory coraz mniej ludzi stac.
stevefx
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 Sty 2011, 14:19
Strona WWW: http://stefankolodziejczyk.daportfolio.com/
Miejscowość: Rumia


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl
cron