Nowy sąsiad

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Nowy sąsiad

Postprzez Logotyp » 27 Gru 2012, 10:05

Witam wszystkich forumowiczów i mieszkańców osiedla :) Wraz z żoną staramy się o mieszkanie na tym osiedlu, ale ciekawią mnie ceny tych mieszkań czy trzymają wartość etc.

Miałbym prośbę czy możecie napisać jakie ceny były za metr rok temu, dwa czy trzy lata temu jak kupowaliście mieszkania.
Byłbym bardzo wdzięczny. Może być na priv..

Dziękuje.
Logotyp
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Gru 2012, 11:18

Re: Nowy sąsiad

Postprzez Kojak » 27 Gru 2012, 20:28

Witam,
U nas sprawa wyglądała tak, że 2 lata temu kupowaliśmy 67m2 za 275 000zł z promocji dla pierwszych 15 lub 50 klientów chyba z tego co pamiętam (15% rabatu). Po tym cena naszego mieszkania wzrosła do 320 000zł utrzymywała się jakiś czas gdzie nikt nie kupował i z tego co teraz widzę to mieszkanie już normalnie kosztuje 275 000zł.
Powodzenia.
Kojak
 
Posty: 25
Rejestracja: 29 Mar 2011, 09:53

Re: Nowy sąsiad

Postprzez MAZS » 28 Gru 2012, 09:04

Z moich obserwacji wynika, że ceny mieszkań na osiedlu spadły o jakieś 20 procent na dzień dobry. Więc jeśli znajdziesz jeszcze jakieś ładne mieszkanie to myślę, że warto teraz kupić. Osobiście uważam, że od cen prezentowanych na stronie internetowej spokojnie można jeszcze jakieś 8 - 10 procent zejść.
MAZS
 
Posty: 46
Rejestracja: 08 Cze 2011, 08:09

Re: Nowy sąsiad

Postprzez Logotyp » 03 Sty 2013, 13:03

W sumie ogólny trend w nieruchomościach jest spadkowy to pewnie dlatego mieszkania też w tym czasie zeszły z ceny.

A jak wyglądają opłaty bo z tego co się dowiedziałem to 1,5 zł/metr plus do tego media.
Jak prezentuje się to w praktyce, jakieś średnie opłaty..
Logotyp
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Gru 2012, 11:18

Re: Nowy sąsiad

Postprzez nowyuser » 07 Sty 2013, 18:17

Witam,

ja również jestem zainteresowany kupnem mieszkania i podłączam się do pytania jak kształtują się miesięczne opłaty?
Oraz ogólne pytanie, jak Wam się mieszka na osiedlu Królewskim? Z tego co czytałem to na początku było sporo kradzieży, aktów wandalizmu itp. Uspokoiło się?

Pozdrawiam,
nowyuser
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Gru 2012, 13:32

Re: Nowy sąsiad

Postprzez MAZS » 09 Sty 2013, 09:29

Witam,

Jeśli chodzi o opłaty to za mieszkanie około 50 m2 zimą zużywając 2GJ ogrzewania ( stała temperatura 21 C ) + 4 m3 ciepłej i 4 m3 zimnej wody płacę około 400 zł. Więc uważam, że całkiem przyzwoicie. Na pewno mieszkania z dużą ilością ścian zewnętrznych lub bez sąsiadów po bokach wyjdą trochę drożej na ogrzewaniu - chociaż to zależy jaką temperaturę trzyma sie w domu.
Jeśli chodzi o komfort mieszkania na Osiedlu Królewskim to jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem mieszkania również przeglądałem to forum jak i opinie zamieszczane na rumskich portalach i miałem dużo obaw. W praktyce okazało się, że pisali to ludzie z kompleksami z okolicznych osiedli albo był to jakiś czarny PR konkurencyjnych deweloperów. Moje mieszkanie wykonane jest solidnie - nie mam większych uwag. Sąsiadów dookoła również trafiłem bardzo fajnych więc jestem zadowolony.
Co do aktów wandalizmu. Obecnie wymieniane są bramki na wyższe - być może ograniczy to dostęp do dziedzińca i ograniczy wandalizm. Mam nadzieję, że z czasem uda się przegłosować montaż monitoringu, może jakaś ochrona... ( jeszcze do niedawna było stosunkowo mało mieszkań wykupionych i takie inwestycje w przeliczeniu na mieszkańców były kosztowne - ale widać, że sprzedaż ruszyła i będzie można to rozważyć ) Jednakże aby nie było tak różowo nadmienię, że jest to co by nie było duże osiedle- zawsze jakieś czarne owce się znajdą. Idealnie nigdy i nigdzie nie będzie.
Kradzieże - jeśli trafisz na sąsiadów na których ja trafiłem to każdy będzie pilnował porządku i problemu nie będzie. Liczę również na to, że w miarę jak osiedle się zaludni to kradzieże znikną. Takie sytuacje na nowych osiedlach gdzie jest dużo ekip remontowych, hałasy remontowanych mieszkań itp nie są niczym nowym.
Ogólnie bardzo polecam Osiedle Królewskie - dużo młodych sympatycznych ludzi, dobra jakość mieszkań i ceny ostatnio bardzo przystępne.
MAZS
 
Posty: 46
Rejestracja: 08 Cze 2011, 08:09

Re: Nowy sąsiad

Postprzez stevefx » 09 Sty 2013, 18:50

calkowice zgadzam sie z sasiadem, choc nie moge sie pogodzic z ostatnia decyzja ogolu odnosnie podniesienia bramek, (co przeglosowane zostalo przewaga jednego glosu!) trafnie ktos zauwazyl ze robi sie nam maly alcatraz. szczesciem i odpukac ominelo mnie wlamanie i ze wzgledu na lokalizacje mieszkania licze ze i w przyszlosci takiego unikne. a mysle tez ze podwyzszenie bramek jak i planowany monitoring nie uchronia przed wlamaniem mieszkan na parterze ktore przeciez maja tez okna po zewnetrznej stronie. logicznym rozwiazaniem bylo by zastoswanie indywidualnych alarmow, mysle ze kazdy kto ma takie mieszkanie na parterze i to na tak zwanym "niskim parterze" powinien przewidzec takie zabezpieczenie majatku.
stevefx
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 Sty 2011, 14:19
Strona WWW: http://stefankolodziejczyk.daportfolio.com/
Miejscowość: Rumia

Re: Nowy sąsiad

Postprzez nowyuser » 09 Sty 2013, 21:07

Wielkie dzięki Panowie za pomoc i rozjaśnienie sytuacji! Na pewno pomoże mi to w podjęciu decyzji :)
Widzę, że miesięczne koszty są akceptowalne. Odnośnie kradzieży to fakt, na nowych osiedlach to niestety normalność... Mnie interesują mieszkania od 2 pietra wzwyż, więc teoretycznie ryzyko włamu mniejsze.
Czy w miarę sprzedaży mieszkań szanse na monitoring są realne? Czy póki co to sfera marzeń? Przy tak dużym osiedlu wg mnie to dobry pomysł.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
nowyuser
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Gru 2012, 13:32


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl
cron