Złodziej rowerów!

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Złodziej rowerów!

Postprzez Mis » 22 Lip 2013, 15:19

Dziś rano o 9:30 przypadkiem nakryłem złodzieja w klatce D, który próbował ukraść rowery mojego sąsiada przypięte tak jak i mój do balustrady na poziomie -1. W pierwszym momencie nie wiedziałem, że to złodziej więc jak mnie zobaczył to zabrał się i uciekł. Nie zdążył jednak zabrać swojego sprzętu do przecinania zabezpieczeń rowerowych. Przekazałem to wszystko straży miejskiej. Razem z sąsiadem sprawdziliśmy zabezpieczenia i okazało się że zdążył je do połowy przeciąć! Rowery uratowane. Sprawę zgłosiłem do Straży miejskiej i go szukają, ale znając życie nie znajdą go. Widziałem go ja i pani sprzątaczka. Dokładny rysopis: Chłopak szczupły około 185 cm wzrostu, włosy ciemny bląd, ubrany w turkusowy (błękitny) T-shirt lub koszulkę polo, czarne bądź granatowe spodnie dresowe ze ściągaczami przy kostkach - lekko przykrótkie i ciemne adidasy. P.S. Moja prośba: NIE ZOSTAWIAJCIE OTWARTYCH KLATEK! DZIŚ TEŻ TAK BYŁO KTOŚ OTWORZYŁ DRZWI I ZABLOKOWAŁ STOPKĄ! UŁATWIŁ TYM PRACĘ ZŁODZIEJOWI!!!

A co do zabezpieczeń rowerowych - im grubsze tym lepsze, a najlepszy jest U-lock! Tego tak łatwo nie przetną.
Mis
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2011, 10:58

Re: Złodziej rowerów!

Postprzez MAZS » 24 Lip 2013, 10:10

Dobrze, że akurat w porę się zjawiłeś.

Może jednak warto zainstalować monitoring osiedla.
1. Złodziej zastanowi się 3 razy zanim podejmie się kradzieży.
2. Zdjęcie z kamery znacznie bardziej ułatwi Policji poszukiwania sprawcy.
MAZS
 
Posty: 46
Rejestracja: 08 Cze 2011, 08:09

Re: Złodziej rowerów!

Postprzez lokator » 24 Lip 2013, 18:01

Monitoring? Chyba nie muszę przypominać jaki był proponowany koszt 10 kamer, umieszczonych TYLKO na zewnątrz budynku, a w takiej sytuacji jak opisana potrzebny jeszcze byłby wewnątrz..... Niewątpliwie byłaby to przydatna rzecz, tylko trzeba by to zrobić z głową a patrząc na niektóre pomysły naszej administracji to ja bym się na to nie pisał ;)
lokator
 
Posty: 84
Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:35

Re: Złodziej rowerów!

Postprzez MAZS » 26 Lip 2013, 07:55

Wydaje mi się, że gdyby monitoring działał poprawnie i wspomniane 10 kamer "widziałoby" wejścia do klatek schodowych oraz wjazd do hali garażowej to twarz ewentualnego złodzieja zostałaby nagrana. Jeśli taki materiał pozwoliłby Policji złapać złodzieja to przypuszczam, iż w środowisku złodziejaszków nasza lokalizacja byłaby mniej atrakcyjna. Warunek by obraz był dobrej jakości a kamery widoczne dla złodziei.
MAZS
 
Posty: 46
Rejestracja: 08 Cze 2011, 08:09


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl
cron