Niska temperatura

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Niska temperatura

Postprzez stevefx » 10 Lut 2011, 15:50

Postanowilem rozpoczac nowy temat na forum, by nie zasmiecac tym tematem innych watkow. A sprawa jest wazna, bo jak sie okazuje z kilku postow, niedogrzanych mieszkan jest wiecej. Dowiadywalem sie u zarzadcy budynku czy w tej sprawie jest cos robione i jak mnie poinformowano sprawa jest w toku i w nadchodzacym tygodniu zostanie zalatwiona. ( czy skutecznie tego moze juz sie nie dowiemy, bo za oknem temperatury beda sie podnosic ) Podobno zostaly niewlasciwie dobrane krzywe grzania dla budynku i konieczne jest ich podniesienie co nie jest problemem dla opecu i moze byc zrobione w ciagu jednego dnia. Problemem jest natomiast ponowne poprawne wyliczenie krzywych grzewczych, co musi byc wykonane z rozmyslem bo samo podniesienie temperatury zasilania o kilka stopni laczy sie z jednorazowym kosztem jak i kosztem w kalkulowanym w oplate za jednostke ciepla (GJ) ( ale ktorych mozemy dzieki temu zuzywac mniej) jestem bardzo zaniepokojony ta sprawa bo posiadam w mieszkaniu jeden grzejnik ktory wedlug moich obliczen jest o wiele za duzy dla tego pomieszczenia a i tak nie dogrzewa go. przez okolo miesiac grzal mieszkanie wlaczony na full "5" z temperatury 10 stopni dogrzal maksymalnie na 21 stopni!!! wiem ze to tez z powodu zimych mieszkan sasiadow ale w tej chwili wszystkie mieszkania sa dogrzewane a u mnie maksymalnie 21 stopni przy temperaturach na zewnatrz bliskich zeru. Nie bede dogrzewal mieszkania wiecej, ale chcialbym wiedziec ze jest jakas rezerwa, ze przy minus 10-15 ktore nierzadko sie zdazaja, nie bede mial 16-18 stopni wewnatrz. Nie pisze tu w ogole o tym ze najlepiej wymienilbym grzejnik na mniejszy jesli byloby to mozliwe :( bo zaprojektowane grzejniki sa o wiele za duze wg obowiazujacych norm dla nowoczesnego budownictwa (60kW/m2)
stevefx
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 Sty 2011, 14:19
Strona WWW: http://stefankolodziejczyk.daportfolio.com/
Miejscowość: Rumia

Re: Niska temperatura

Postprzez o » 25 Lut 2011, 13:16

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie sa spisywane liczniki ciepla? Który pomiar jest prawidłowy ten wyzszy czy nizszy z tego co sie dowiedziałem w OPEC ten wyższy wskaznik to ciepło wychodzace do mieszkania lecz ten nizszy wskazuje ciepło jakie dociera do mieszkania wiec dlaczego wspolnota karze placic za wyzszy wskaznik?
o
 

Re: Niska temperatura

Postprzez lokator » 25 Lut 2011, 19:00

http://bmeters.pl/galeria/cieplo/cieplo ... cal_pl.pdf link do instrukcji cieplomierza, mozna z tego wywnioskowac jak to czytac ;) ten nizszy zapis GJ to zapis z momentu odczytu licznik, a ten wyzszy to aktualne zuzycie ;)
lokator
 

Re: Niska temperatura

Postprzez Gość » 14 Kwi 2011, 07:10

Jak ktoś ściaga kaloryfer bo chcę albo pomalować albo połozyc kaflę to nie ma co się dziwić że reszta mieszkańców ma zimno. Spada ciśnienie w pionie na całym osiedlu stad mozemy grzac na fulla a kaloryfery bedą jedynie ciepłe. Ludzie kaloryfery ściagamy po okresie grzewczym a nie w trakcie!!!!!! reszta przez kretyna cierpi!!!!!! i ma mega wysokie rachunki
Gość
 

Re: Niska temperatura

Postprzez klubobawialnia » 04 Maj 2011, 16:12

Czy ktoś wie, czy jeszcze będą grzali, temperatura na dworze spadłą radykalnie, wszsystkie osiedla w Rumii jeszcze grzeją
w naszej Klubobawialni jest dzisiaj 10 C - tragedia
klubobawialnia
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Maj 2011, 16:07

Re: Niska temperatura

Postprzez Evak » 05 Maj 2011, 09:06

Dzwoniłam do BEKAZETU i pytałam o ogrzewanie. Podobno ogrzewanie zostało wyłączone decyzją zarządu. Okazuje się niestety że jestem jedyną osobą która zgłaszała taki problem, że już wyłączono ogrzewanie.
Drodzy sąsiedzi może warto po prostu z takimi problemami dzwonić do administratora, zamiast tylko pisać na forum, bo jeżeli okazuje się że tylko jedna osoba ma problem a stu innym nie przeszkadza brak ogrzewania to nie sądzę, że na moją jedną prośbę ponownie włączą ogrzewanie.
A tak swoją drogą to nie wiem komu przeszkadzało, żeby ogrzewanie było dłużej włączone, jak ktoś nie chce grzać to może po prostu nie ZAKRĘCIĆ POKRĘTŁO.
a temperaturka w mieszkaniu sukcesywnie spada - dziś 18 stopni....
Evak
 

Re: Niska temperatura

Postprzez gosc » 05 Maj 2011, 10:50

Ja dzwoniłem do administracji i okazało się, że tylko dwie osoby zgłaszały problem. Ogrzewanie zostało wyłączone na wniosek zarządu wspólnoty. Administracja budynku ponownie rozmawiała z zarządem i zarząd ponownie odmówił włączenia ogrzewania. W związku z takim działaniem zarządu, proponuję zmienić władze naszej wspólnoty, które nie liczą się z mieszkańcami, patrzą tylko na siebie.
Swoją drogą można by się przejść do pana spod nr 180 i spytać go, dlaczego nie zgadza się na ponowne włączenie ogrzewania.
gosc
 

Re: Niska temperatura

Postprzez klubobawialnia » 06 Maj 2011, 13:45

Mieszkania które są wyżej, mają lepsze nasłonecznienie i dzięki temu jest w nich cieplej. Niestety, w naszym lokalu słonko zachodzi koło godz 13 i od tej pory robi się chłodniej. Dzwoniłyśmy tylko do OPEC-u bo do administratora nie mamy nru. Jeśliby ktoś podał to też chętnie wstawimy się za ponownym włączeniem ogrzewania.
klubobawialnia
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Maj 2011, 16:07


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl