Zebranie

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Zebranie

Postprzez Lokator » 23 Mar 2011, 05:12

Witam,
Czy mógłby ktoś po krótce napisać co było na zebraniu, ponieważ przebywam
w pracy i nie mogłem być na zebraniu...
Z góry dzięki
Lokator
 

Re: Zebranie

Postprzez PROXY » 05 Paź 2011, 14:03

...z tego co mi wiadomo ma się odbyć teraz w najbliższym terminie zebranie lokatorów. Mają być poruszone między innymi takie sprawy jak:
- monitoring
- korzystanie z placu zabaw dla dzieci przez bawialnie/przedszkole na naszym osiedlu (bez większych opłat)
PROXY
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 Paź 2011, 13:48

Re: Zebranie

Postprzez lokator » 05 Paź 2011, 16:24

gdzie i kiedy to zebranie miałoby się odbyć ?
lokator
 
Posty: 84
Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:35

Re: Zebranie

Postprzez Dekaes » 08 Paź 2011, 09:26

Jak znam życie znów nie bede miał możliwości, żeby przyjść na zebranie. Dlatego liczę, że w/w tematy monitoringu i placu zabaw zostaną poruszone.

Moim zdaniem monitoring jest rozwiązaniem napewno większości problemów, o których mowa na tym forum.
Wiem z doświadczenia, że to jest naprawdę skuteczne. Z pewnością bedą to dobrze ulokowane pieniądze i każdy odczuje obecność kamer na naszym osiedlu. Ktoś musi czuwać nad porządkiem.

Drugi temat kożystania z placu zabaw przez klubobawialnie. Nie uważam, żeby był to dobry pomysł.
Nasze dzieci zamiast bawić sie w spokoju w bezpiecznym miejscu pod naszymi oknami bedą musiały walczyć o miejsce do zabawy między gromadą obcych dzieci. Nieżadko napewno takie miesce zdecydowało o kupnie mieszkania na tym osiedlu.
Założyciel klubobawialni płaci za lokal, w którym może robić co mu sie podoba. Zgoda, ale niech plac zabaw zostanie dla mieszkańców. Nie jest naszym zmartwieniem jak klubobawialnia rozwiąże ten problem. My powinniśmy raczej zadbać o miejsce dla własnych dzieci.
Dekaes
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 Paź 2011, 09:14

Re: Zebranie

Postprzez MichalT » 08 Paź 2011, 18:52

Witam! przykro mi to mowić ale na naszym osiedlu mieszkają ludzie, którzy są delikatnie mówiąc zawistni i nawet dzieciom zabraniaja korzystać z placu zabaw, co wam to przeszkadza?? Te dzieci będą pod opieką pani przedszkolanki a wasze biegają samopas i jeszcze się wydzierają ale rodzicom jak widać to nie przeszkadza. Myslę ze zabawy z innymi dziećmi dadzą waszym wiele radości wiec zastanowcie sie co jest dla dzieci najlepsze! Pzdr i mam nadzieje, że refleksja nastąpi ...
MichalT
 
Posty: 18
Rejestracja: 08 Paź 2011, 15:31

Re: Zebranie

Postprzez PROXY » 12 Paź 2011, 14:28

...nie zgadzam się z MichalT - nie do końca... też nie mam przeciwko dzieciom bawiącym się na placu zabaw ale trzeba zaznaczyć że ta bawialnia korzysta z placu dla zabaw "na dziko" - wynajmowany bądz wykupiony przez nich lokal nie ma bezpośredniego wejścia na dziedziniec osiedla - więc jak tam wchodzą skoro nawet nie mają swojego kodu do otwierania bramek?
Po drugie jak już tam czerpią korzyści materialne z użytkowania placu zabaw, to uważam że powinni za to rozliczać się administracji. Taki plac jest codziennie bardziej eksploatowany więc będą częściej potrzebne naprawy, wymiany piasku, itd.
PROXY
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 Paź 2011, 13:48

Re: Zebranie

Postprzez Marta » 12 Paź 2011, 14:47

Racja, nikt nie zabrania korzystać dzieciom z placu zabaw, bo po to w końcu jest, ale uważam, tak samo jak inni że koszty utrzymania czystości, które są ponoszone przez mieszkańców osiedla powinny być dzielone przez przedszkole i nie ma w tym żadnej zawiści.
Sprawa jest prosta, dzieci użytkują plac zabaw, a opiekunowie powinni zadbać o porządek na nim i płacić tak ja my firmie odpowiedzialnej za zieleń.
Marta
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Paź 2011, 14:37

Re: Zebranie

Postprzez lokator » 12 Paź 2011, 16:11

a skąd wiecie jakie opłaty związane z użytkowanie lokalu ponosi to "przedszkole"? nie widziałem ich wymiaru opłat więc nie będę w tej kwestii się wypowiadał, ale jeśli mają pozycję pt. sprzątanie i konserwacja bieżąca to chyba nie ma o czym tu dyskutować - jeśli ponoszą koszty takie same jak każdy mieszkaniec (proporcjonalnie do wielkości lokalu) to mają równe prawo korzystać z placu zabaw- a to że ktoś na tym zarabia to jaki problem ? jeśli ktoś ma miejsce w hali garażowej i je komuś wynajmuje to znaczy, że trzeba mu podnieść opłaty albo pobierać dodatkowe niezależnie od czynszu ?
lokator
 
Posty: 84
Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:35


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl