Awarie windy

Bieżące sprawy mieszkańców osiedla

Awarie windy

Postprzez MAZS » 31 Sie 2011, 10:29

Witam,

Nie wiem jak Was, ale mnie irytuje już sytuacja z windami w naszym bloku. Co chwilę trzeba dzwonić do administracji by przysłali serwis bo nie można skorzystać z windy. Dzwoniłem w poniedziałek do naszej szanownej administracji Bekazet i poprosiłem by firma Pilawa serwisująca windy na piśmie ustosunkowała się jaka jest przyczyna że windy tak często się psują i wywieszenia tej informacji na tablicach w naszych klatkach.
Obawiam się niestety, że nie jest to wina windy oraz serwisu ale palących papierosy w klatce, hali garażowej i windzie. Zauważyłem, że winda często nie działa gdy w hali garażowej wyje alarm ppoż.
Więc albo będziemy wszyscy obojętni i będziemy płacić za winde chodząc jednocześnie po schodach, będziemy tolerować to że zieleń jest tylko na plakatach a wokół bloku jakieś wydmy, przymkniemy oko, że cała Rumia wie, że wody nie będzie od poniedziałku do piątku a nam informacje wywieszają w czwartek... albo zaczniemy działać, zainstalujemy monitoring i zmusimy administację by wzięła się do roboty.

Pozdrawiam
MAZS
 
Posty: 46
Rejestracja: 08 Cze 2011, 08:09

Re: Awarie windy

Postprzez Kojak » 31 Sie 2011, 14:16

W jakiś sposób trzeba w takim razie zmotywować wszystkich mieszkańców aby pojawili się na najbliższym zebraniu wspolnoty i załatwimy wszystkie sprawy które nas bolą łącznie z tą całą administracją Bekazet. Bo jak inaczej to można załatwić? Jak dzwonimy z pojedyńczymi sprawami to mają nas głęboko w d....

Pozdrawiam.
Kojak
 
Posty: 25
Rejestracja: 29 Mar 2011, 09:53

Re: Awarie windy

Postprzez Lokatorka » 12 Wrz 2011, 10:21

Zgadzam się absolutnie z przedmówcami - czy jednak przewidziane jest jakiekolwiek zebranie wspólnoty???
Lokatorka
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 10:18

Re: Awarie windy

Postprzez lokator » 12 Wrz 2011, 16:11

takie zebranie z administracją to chyba dopiero w marcu 2012 ...
lokator
 
Posty: 84
Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:35

Re: Awarie windy

Postprzez Tytus » 12 Paź 2011, 07:53

Dopisze moj temat tutaj zeby nie zakladac niepotrzebnie nowego, mam pytanko czy moge jeszcze zglosic do biura budowy potrzebe tego zeby przyjechala do mnie firma ktora wstawiala nam okna w celu korekcji bo wieje z nich zimnem dodam ze juz raz u mnie byli zima i poprawili te nieszczelnosci ale po "cieplym" okresie znowu sie najwidoczniej rozregulowaly i czy ktos z was ma podobny problem? Pozdrawiam
Tytus
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 Paź 2011, 07:46

Re: Awarie windy

Postprzez lokator » 12 Paź 2011, 16:14

Tytus śmiało idź i zgłoś,przecież okna podlegają gwarancji, a Ty nie musisz się znać na tym z jakiego powodu się rozszczelniły
lokator
 
Posty: 84
Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:35

Re: Awarie windy

Postprzez Tytus » 25 Paź 2011, 09:34

Witam ponownie, czy ma ktoś z lokatorów namiar na kogoś z biura budowy? Jeszcze nie zgłosiłem tych okien bo ciągle nie mogę nikogo w biurze zastać może ma ktoś jakiś nr telefonu poprosiłbym o wiadomość na pw bo tak wieje z tych okien że wytrzymać nie można, a może wie ktoś jaki nr lokalu ma biuro budowy żeby można była do nich z domofonu zadzwonić z góry dzięki pozdrawiam.
Tytus
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 Paź 2011, 07:46

Re: Awarie windy

Postprzez MichalT » 25 Paź 2011, 15:51

Witam
Proponuje zalatwic problem samemu - a przynajmniej sprobowac. Kwestie nieszczelnosci okna rozwiazuje sie krecac takimi koleczkami ktore sa umieszczone na ramie. Sluza one do regulacji stopnia docisniecia ramy skrzydła drzwiowego do ramy okna. Generalnie nalezy te koleczko pociagnac do siebie i wtedy mozna nim obracac. Nalezy je tak przekrecic aby naciecie ktore sie na tym koleczku znajduje bylo skierowane w strone uszczelki na skrzydle drzwiowym. Wtedy nalezy te koleczko docisnac spowrotem do ramy . Skrzydlo wtedy po zamknieci dociska sie bardziej do ramy i w ten sposob jest szczelniejsze. Generalnie na lato mozna sobie poluzowac - zeby byla lepsza wentylacja, a na zime docisnac zeby bylo szczelniej.
W ten sposob panowie ktorzy przychodza reguluja te okna. jesli przyjada to zrobia to samo i powiedza zeby nastepnym razem w taki sposob regulowac - nie trzeba ich wtedy wzywac. Jesli jednak mimo tej operacji wciaz wieje to nie pozostaje nic innego jak dzwonic do nich.

Pozdrawiam
Michal
MichalT
 
Posty: 18
Rejestracja: 08 Paź 2011, 15:31


Wróć do Sprawy osiedla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 1 oraz 0 gości

https://podlaczanie-kuchenek.pl
cron